ВШССВПИ – Сирмијум

Змај Јовина 29, Сремска Митровица Тел: 022-621-864

Старија група „Кловнићи“, објекта „Бубамара“, посетила је Високу школу струковних студија за васпитаче и пословне информатичаре - Сирмијум

Старија група „Кловнићи“, објекта „Бубамара“, посетила је Високу школу струковних студија за васпитаче и пословне информатичаре – Сирмијум – кабинет за здравствену негу.

Заједно са својим васпитачима и студентима треће године смера СМС деца су кренула да потраже одговоре за пројекат „Азбука здравља“ : како се здравље чува и како помоћи када је здравље нарушено (како превити рану, са чим се превија рана, како се зове кашика за прегледање грла, шта је инфузија, шта је газа, растегљиви завој, како се превија беба, како се вади крв, зашто је важно да користимо средства за дезинфекцију…). Деца су добила одговоре на сва питања која су их занимала.

Када су се вратила у свој вртић, знања и вештине које су стекли у посети су их инспирисала за игру у радној соби. Проигравали су све што су видели у кабинету. Посета
Високој школи је била инспиративна, па су доживљаји и сазнања препричавани и преношени и другој деци у објекту „Бубамара“.

Овом посетом смо обележили Светски дан здравља, који се обележава широм света 7.априла под покровитељством Светске здравствене организације, а овогодишња тема гласи “Моје здравље, моје право”, а пошто је овде реч о најмлађима водили смо се слоганом “Свако дете има право да одраста здраво”

Змај Јовина 29
Сремска Митровица